OM AC 3/2010, VRK 2010 a CUC 46

OM Aktivita 3/2010

V CW části jsem tentokrát udělal méně spojení, než v SSB. Asi to bylo tím, že jsem si po většinu času hrál s RBN. Výsledkem je i následující tabulka ve které najdete signály OK/OM stanic, jak je zachytily skimmery v USA. Níže uvedeným stanicím gratuluji k perfektnímu antennímu systému (pokud dodržely max výkon 100W). Na ARRL contest to musí být pohádka. Sám jsem zkoušel dnes před VRK volat CQ DX se 100W do INV.V ze 7 patra paneláku, ale žádný skimmer v USA mně nazachytil.


VRK závod 2010

Vzbudil jsem se kolem půl sedmé, a začal přemýšlet, jestli není nějaký závod. Po snídaní, asi pět minut před sedmou, když jsem si zase hrál s RBN, začaly se kolem mně na pásmu ozývat divné zvuky. Aha, že by ladění před nějakým závodem? No jo, VRK! Chvíle váhání, jestli pojedu, nebo ne... Tak jo, CW... stejně musím hlídat malýho, tak jen rozdám body. Ve čtvrt na osm začínám vyhledávat, pak jdu dělat kakao, pak chvíli na výzvu, dvakrát vynést nočník.... Takový pohodový závod. 111QSOx44VRK.


CUC 46

Nádhera! Dařilo se mi držet tempo až do 56 minuty. Pak jsem se na tři minuty zasekl. Škoda, padesátka byla na dosah. Takhle "jen" rekordních 46 QSO. 

I když v deníku tentokrát byly chyby, na vítězství to stačilo. Výsledky.

Těším se naviděnou, na QRP setkání v Chrudimi.