Závody,provoz

Nedělní závod NZ 213

Tak slabý výsledek coby "pileup" stanice nepamatuji. Volaly mně hlavně stanice z GC, naopak jeden účastník NZ nezavolal ani v jedné atapě, což úplně nechápu.

Výsledek: 46 QSO

OM Aktivita 04/2021

Podle předběžných výsledků rozhodne několik rozdávačů bodů, kteří pokud oni nechtějí, tak s nimi prostě nelze navázat QSO.

Výsledek: 59 x 23 = 1357 bodů   *** Ročník 2021  ***

Memoriál OK1WC - 210405

Velikonoční pondělí. Nějaké souběžné závody. Domníval jsem se, že jsem se s tím dokázal vypořádat lépe. Omyl.

Výsledek: 78 QSO

Nedělní závod NZ 212

Co k tomu napsat. První etapa ještě v pohodě. Druhá naprostá hrůza. Stále jsem narážel na stejné stanice, a když už se povedlo najít někoho, kdo nebyl v logu, tak jsem se nedovolal. Jako bych vysílal do umělé zátěže. Ještě ke všemu kvůli nějakému širokopásmovému vysílání na 3545 +/- 3kHz, byly všechny stanice natlačené snad na 5kHz. Skrumáže mi nevadí (to bych nemohl úspěšně fungovat v MWC) ale tohle byl chaos, ze kterého vyšli vítězně ti nejsilnější (myslím signálem) a to jsem já evidentně nebyl.

Výsledek: 41 QSO (23+18)

KV Provozní aktiv 04/2021

Před odjezdem na kopec jsem ještě stihl KV Provozní aktiv.

Výsledek: 97 QSO

SSB Liga 04/2021

Co se změnilo, že jsem nejel na DVK "plechovou hubu"? Nic. Manželka stále spí v ložnici, ale když už se objevil i v OK-Listu příspěvek s kritikou tohoto provozu, natáhl jsem koax z ložnice do kuchyně a odjel SSB-Ligu naživo na FT-857. Podcenil jsem chlazení. Po půlhodině jsem zjistil, že tohle rádio fakt není stavěné na takový provoz, a poté už jsem nejel na výzvu déle než deset minut v kuse.

Výsledek: 127 QSO x 78 okresů = 9906 bodů

Memoriál OK1WC - 210329

Vítězství ve včerejším NZ pro mně bylo milým překvapením, stejně jako dnešní průběžné výsledky. Začátek závodu byl špatný. Na výzvu to vůbec nešlo. Pak se přilepil lepič (jiný než minule) a šlo to ještě hůř. Ne že bych neměl filtr, DSP, APF atd... Lepič si ale neuvědomuje, že spousta stanic volá se zapnutým RITem (nebo bůhví proč) třeba 200Hz vedle, a když volají lepiče co se přilepí 250Hz ke mně, tak už ty protistanice prostě ruší. No nic. Nebudeme si kazit hezký závod. Dnes to tedy bylo hodně o vyhledávání.

Deklarovaný výsledek: 106 QSO

Nedělní závod NZ 211

Letní čas závodu (17:30 UTC) mám raději, protože to dovoluje odpoledne navšívit nějakou WWFF.  V dnešním počasí jsem ale venku trochu vymrzl, a možná se to projevilo i na výkonu v NZ. Hlavně konec druhé etapy byl vyloženě nepovedený. Poslední QSO tři minuty před koncem.

Výsledek: 41 QSO

 

Memoriál OK1WC - 210322

Deset minut před závodem jsem byl na kmitočtu a dělal tam QSO. A stejně se nějaký lepič (call znám) přilepí 200Hz vedle, a během závodu, když dělám QSO se slabší protistanicí, mi skočí na kmitočet úplně.  Až na tyhle "epizodky" ale fajn závod.

Výsledek: 113 QSO

Nedělní závod NZ 210

Dnes to bylo těsné...

Memoriál OK1WC - 210315

Dnes jsem se v závodě hodně naštval. Pokud odpovídám OE3? , skutečně chci jen OE3 a očekávám, že bude znovu volat pouze OE3. Ne OK1. A to několikrát... Pokud následně dělám QSO s OE3, pak SKUTEČNĚ dělám QSO s OE3. Ne s OK1. O třicet minut později dotyčný OK1 tvrdí QSO B4. To je pak těžké. Tohle neskutečně zdržuje. Nejen v tak našlapaném závodě, jakým teď MWC je. Pokud to dotyčný čte, a pozná se v tom textu, prosím aby se nad sebou minimálně zamyslel.

Výsledek: 117 QSO

Nedělní závod NZ 209

Test otevřených sluchátek Koss Porta Pro. Ne, opravdu jsem si je nekupoval. Zbyly tu po synovi, hozené v koutě s utrženým konektorem a samozřejmě někde zašantročeným dokladem od celoživotní záruky. Opraveno, testováno během dne na klasická spojení a následně i v NZ. Už předtím jsem je měl párkrát na WWFF. Jsou lehká a netlačí. V závodě se však neosvědčily. Slabší stanice na úrovni šumu jsou lépe čitelné se sluchátky Heil Pro-Set HC-4. Ty už ale bohužel po pár letech odcházejí mechanicky.

Výsledek: 44 QSO (43 platných)

OM Aktivita 03/2021

Ráno otevřu oko, kouknu na hodinky - 6:03. Beru do ruky mobil - na displeji upomínka - OM Aktivita. Musím provést nějaké nezbytné úkony, takže první zalogované QSO je v 06:11. Nějak se nedovolávám. Soupeři o několik parníků vpředu. Chybí mi hrnek s čajem, stále sahám do prázdna.  Pozitivní je, že mám aspoň co dělat druhou půlhodinu závodu, kdy je to jindy už trochu nuda.

Výsledek (kat.QRO/CW): 70 QSO x 24 = 1680 *** Ročník 2021

Aktivita 160m CW - 03/2021

V OK-Listu jsem slíbil účast, tak jsem to tedy zkusil. Místní QRM bylo strašné. V základním nastavení s 300Hz filtrem ukazoval S-metr úroveň pozadí S9+10dB.  Kupodivu hodně stanic bylo dobře slyšet i přes tu hrůzu. Před závodem jsem si řekl, že budu jen vyhledávat, abych nedělal zbytečně ostudu, když neuslyším volající stanice, ale pak mi to nedalo a jel jsem i na výzvu. Když tak sleduji předběžné výsledky, zřejmě jsem pár stanic skutečně neslyšel. Ale rozdíl proti těm nejlepším není velký. Škoda nízké účasti. Myslím, že by závod oživilo rozdělení na dvě etapy. Například KV PA to neskutečně prospělo.

Výsledek: 35 QSO