Závody,provoz

SSB Liga 04/2020

Více stanic, více zahuštěné pásmo (není nafukovací) a tím pádem větší QRM. Trochu jsem se v tom ztrácel.

Výsledek: 135 QSO x 77 okresů = 10395 bodů *** Ročník 2020

Memoriál OK1WC - 200330

Před závodem měl jeden z našich špičkových expedičních operátorů zřejmě pochybnosti o mém použitém výkonu. Prohlašuji, že v závodech na 80m nepoužívám koncový stupeň. Vysílám na TRX FTDX-3000, nastavený na 100W. Na vyžádání mohu poslat odkaz na Youtube video se záznamem ze závodu. Pokud by měl někdo nadále pochybnosti, klidně budu zaznamenávat všechny závody v celé délce. Koncový stupeň Acom1010 používám k DX provozu na 20-17-15 a 10m, zcela vyjímečně pak v závodech kde je vypsaná kategorie HP a to pouze na pásmech 20-15-10m. Myslím, že ti, co mně znají, vědí, že nemám v závodech potřebu jakkoliv podvádět.

Výsledek: 87 QSO

 

Nedělní závod NZ164

Změna času závodu pomohla. Slušná účast a vražedné tempo. V první etapě jsem držel krok s nejlepšími, v té druhé jsem se asi dvě minuty utkával s jednou z "big gun" stanic, takže jsem byl ty dvě minuty bez QSO, a pravděpodobně ztratil šanci na dobrý výsledek. A co víc, dnes to mohl být rekord.

Výsledek: 47 QSO

Memoriál OK1WC - 200323

Taktická chyba - druhou půlku závodu jsem vyhledával, a protože jsem se špatně dovolával, trvalo dlouho než jsem všechny protistanice "vyzobal". Pak jsem se nemohl nikde s výzvou uchytit, a když se to podařilo dvě minuty před koncem závodu, už bylo pozdě. Podmínky šíření poslední dva týdny nejsou špatné, ale zřejmě nesvědčí mé anténě (mému kusu drátu). Nejspíš z toho bude zase "brambora".

Výsledek: 78 QSO

Nedělní závod NZ163

Upřímně jsem čekal, že trochu víc radioamatérů uvítá zpestření ve formě Nedělního závodu, když už musí být doma. Na druhou stranu chápu, že ne každý na to má náladu. Jako pileup stanice jsem se zhruba od desáté minuty každé etapy trochu nudil.

Pileup výsledek: 53 QSO

Asi bych měl něco napsat k současné situaci. Přátelé radioamatéři, buďme rádi za našeho koníčka. Sice byly zrušeny téměř všechny expedice, ale jinak jej na rozdíl od ostatních sportů můžeme nadále provozovat. Komunikovat spolu, závodit, v podstatě bez omezení. To je velice pozitivní. Prosím, využívejme toho.

Memoriál OK1WC - 200316

Hloupou chybou v zápisu jsem se připravil o lepší umístění. Omlouvám se OK1AY, protože jestli se nepletu, tak to spojení se mu škrtá taky.

Výsledky

Nedělní závod NZ162

Není každý den posvícení, ale dnes to bylo peklo. Asi jsem nebyl slyšet. Téměř všechny souboje prohrané a každou chvíli mi někdo lezl do QSO.

Výsledek: 44 QSO

OM Aktivita 03/2020

Po probuzení jsem byl na vážkách, zda jít jako každý správný Čech nakupovat těstoviny, a zabezpečit tím rodinu v pro případ koronavirové karantény, nebo odjet OM Aktivitu. Po rychlém projetí sociálních sítí jsem usoudil, že už je stejně pozdě, a zapnul raději TRX. Účast v OMAC nebyla vysoká. Většina QSO se odehrála v první půlhodině. Chybí mi násobič "E". Jediná stanice končící "E" však jen vyhledávala, a tentokrát mně nenašla. To se dá jen těžko ovlivnit.

Výsledek: 56x21=1176   *** Ročník 2020 ***

Memoriál OK1WC - 200309

Opět parádní záležitost. Výborné podmínky šíření, spousta stanic.

Výsledek: 84 QSO

Nedělní závod NZ161

Hodinu před začátkem NZ, končil I.Subregional Contest, kterého jsem se zúčastnil s místní kolektivkou OL2J. Vůbec jsem nedoufal, že NZ stihnu, ale na kopci bylo dost lidí na balení věcí, tak jsem je ponechal svéhu osudu a odjel hned po závodě. NZ měl oproti subregionálu šílené tempo. Občas jsem měl problém se dovolat, ale jinak to bylo fajn.

Výsledek: 48 QSO

SSB Liga 03/2020

Před závodem problém s deníkem N1MM Logger+. Okno pro konfiguraci deníku překrývalo okno pro výběr datumu a času. Před aktualizací N1MM to nedělalo. Nakonec jsem to nějak přetlačil, ale takovou chybu naprosto nechápu. Na začátku závodu nešlo najít volný kmitočet. Probíhající ARRL SSB Contest a kroužky polských stanic, klábosících v závodním segmentu (hlavně SP a DL národní sport) ucpaly celé pásmo. S postupem času to pak bylo lepší, a ke konci závodu už nebyl problém najít kmitočet na výzvu. Naslyšenou v I.Subregional Contestu pod klubovou call OL2J.

Výsledek: 138 QSO x 83 okresů = 11454 deklarovaných bodů *** Ročník 2020 ***

Memoriál OK1WC - 200302

Poslední dobou to chodí výborně. Až na jednu švédskou stanici, na kterou jsem volal snad pětkrát, než se podařilo udělat QSO, bylo všechno na první "ťuknutí".

Výsledek: 81 QSO

Nedělní závod NZ160

Zase jsem musel utéct od návštěvy. Po šesti minutách bylo v logu 15 QSO. Jestli za to může půl litru červeného, nevím.

Výsledek: 44 QSO - Vítězství

Memoriál OK1WC - 200224

Před závodem bylo na pásmu nějak husto, a jak se ukázalo, jediný volný kmitočet nad 3546 kHz nebyl pro CQ ideální. Začátek závodu mi tedy utekl, a pak už jsem jen dotahoval.

Výsledek: 78 QSO