Závody,provoz

Memoriál OK1WC - 200127

Hodně podobný závod tomu ze šestého ledna. Zajímavé podmínky šíření, kdy byl problém dělat QSO s některými OK stanicemi, ale zase zavolalo hodně zahraničních účastníků. Rozhodně jsem se nenudil. Bylo to super.

Výsledek: 82 QSO

Nedělní závod NZ155

Dnes po bídném výkonu pouze "brambora".

Výsledek: 40 QSO (bez chyby)

Memoriál OK1WC - 200120

Takticky nezvládnutý závod. Měl jsem jet více na výzvu.

Výsledek: 61 QSO

Nedělní závod NZ 154

Možná rekordní NZ, pokud nebudou chyby. Některé stanice mně volaly dvakrát, tak uvidíme. Podmínky šíření sedly ideálně na anténu. Dařilo se úplně všechno.

Výsledek: 54 QSO - bez chyby!

Memoriál OK1WC - 200113

Už jsem si dlouho nestěžoval na podmínky šíření ;-). Spojení se dalo udělat na vzdálenost větší než 600km. Stanice z OK/OM téměř nebyly slyšet. A z těch co slyšet byly a volal jsem je, tak většina zase neslyšela mně.

Výsledek: 50 QSO

Nedělní závod NZ153

Na bednu to stačí, ale pocit jsem z toho dnes dobrý neměl. Začátek byl úplně strašný, někdy v polovině první etapy se to trochu zlepšilo, ale celý závod jsem měl problém se na někoho dovolat.

Výsledek: Z 40 QSO, 38 platných...

OM Aktivita 01/2020

Zbytečný budíček o půl šesté. Na pásmu nebylo skoro nic slyšet.

Výsledek: 26 x 17 = 442   *** Ročník 2020 ***

Memoriál OK1WC - 200106

Velký počet soutěžních stanic vyvážil nepříznivé podmínky. Radost závodit.

Výsledek: 80 QSO

Nedělní závod NZ152

Podmínky vynikající. Škoda, že se opět vyskytla stanice, rozdávající body, která po skončení QSO nedala výzvu, ani nijak nereagovala.

Výsledek: 43 QSO

SSB Liga 01/2020

Pásmo se otevřelo po více než půlhodině od začátku závodu. Do té doby jsem signály protistanic jen tušil. Pak už to celkem šlo.

Výsledek: 126 QSO x 75 okresů = 9450 bodů

Memoriál OK1WC - 191230

Ještě že se jedná o mezinárodní závod, jinak by se nedalo nic dělat. Místní podmínky šíření byly katastrofální.

Výsledek: 45 QSO

Nedělní závod NZ151

Musel jsem opustit návštěvu, za což se jim omlouvám, a v závodě jsem pak měl smůlu na zvýhodněné tříbodové stanice. Dvě ze tří jsem udělal jen v jedné etapě.

Výsledek: 44 QSO

Memoriál OK1WC - 192323

Předvánoční brambora. Asi v předtuše zápasu se špatně ořízlou jedlí z Mountfieldu, která se prostě nedala rovně posadit do stojanu.

Nedělní závod NZ150

Předvánoční NZ jsem si moc neužil. Minulý týden jsem přecházel na OS Windows 10, a i když to bylo relativně bez problémů, tak zrovna u N1MM Loggeru pozoruji divné stavy. Pokud je zapnutá "bandmapa", přelaďuje se deník za transceiverem strašně líně, a po ustálení kmitočtu je často i deset vteřin nepoužitelný, když jakoby zamrzne. A přelaďovat jsem musel, neboť mně pronásledoval nějaký můj "fanoušek". Jistě si účastníci závodu všimli neustálého 599 TU na mém kmitočtu. Druhý důvod k přelaďování byl ten, že stále má někdo otočený RIT tak brutálně, že leze ostatním do spojení, a nejspíš si to ani neuvědomuje. Jinak podmínky šíření byly dobré, škoda že nebylo více protistanic. A to minimálně jeden z účastníků mně jako "pileup" stanici nezavolal vůbec, a někteří jen v jedné etapě.

Na závěr bych chtěl popřát všem klidné prožití vánočních svátků.

WEB NZ