Závody,provoz

Nedělní závod NZ 226

V tomto týdnu proběhlo několik závodů, ke kterým zde chybí komentář. Ono moc není o čem... Všechny závody mají společného jmenovatele - nízkou účast. Jsou prázdniny, probíhají dovolené, návštěvy, chaty a chalupy...

Výsledek: 37 QSO

OM Aktivita 07/2021

Je celkem jisté, že když vám po pěti minutách volání výzvy konečně někdo odpoví, zrovna držíte v ruce hrnek s čajem.

Výsledek: 51x23=1173

Memoriál OK1WC - 210705

Dle předběžných výsledků - 62 QSO bez chyby. 

CUC 625

CUC navazuje na MWC. Účast tedy spíše symbolická. Navíc QRPP stanice v panelákovém QRM prostě neslyším. Na tom se nic nezměnilo.

Výsledek: 34 QSO

Memoriál OK1WC - 210628

Špatné podmínky šíření, velké QRN, a co bylo nejhorší - opět se našel někdo, kdo jako jediný násobič "rozdával body" aniž by jel na výzvu a dal tak šanci všem. A je to tentokrát o to horší, že ten někdo byl špičkový expediční operátor, kterého jsem si do teď vážil. Já prostě tuhle činnost nepochopím. Možná ještě u začínajícího operátora, který si netroufne jet na výzvu, ale tohle beru jako pokus o ovlivnění výsledků s cílem někoho poškodit, jiného zvýhodnit. Jasně, MWC není mistrovství světa, ale...

Deklarovaný výsledek: 60 QSO 

Nedělní závod NZ 223

Bylo těžké se soustředit na závod. Po očku jsem sledoval fotbal - osmifinále ČR-Nizozemsko 2:0. Děkuji Zdeňkovi OK1LZ za přelomové spojení a Lubošovi OK1FGD za vyhodnocování závodu. Příští kolo NZ vynechám, neboť výjimečně v neděli zvučím koncert skupiny ZaHRaDa.

Výsledek: 36 QSO

Memoriál OK1WC - 210621

Těsně před závodem se prohnala Jihlavou jedna z nejhorších bouřek, co pamatuji. Napočítal jsem minimálně pět úderů blesku do vzdálenosti 300m od QTH. QRN bylo celý závod extrémní. Před sebou na mobilu stále puštěné LightningMaps.org. Bouřka se vzdalovala pomalu. Na konci závodu byla si 30km od QTH. Přibližně každé třetí QSO jsem si nechával opakovat číslo spojení. Jeden známý OM8 operátor nereagoval na dotaz NR? Pokaždé se hned odladil, zato mně volal během závodu 3x. Pokaždé jsem po upozornění QSO B4 spojení udělal, číslo jsem ani jednou nepřijal, opakování jsem se nedočkal. Zřejmě to nebude jediná chyba, a bude se hodně spojení škrtat.

Deklarovaný výsledek: 66 QSO (Pokud to vyjde, půjde o třetí vítězství v řadě - tedy HATTRICK!)

Nedělní závod NZ 222

Co k tomu napsat? Po pátém nedovolání-se v řadě jsem to chtěl vypnout. Stejně tragické podmínky šíření, jako při včerejší aktivaci OKFF-2263.

Výsledek: 36 QSO

Memoriál OK1WC - 210614

Účast je nyní velmi nízká, a tak 68 platných QSO stačí na vítězství v kategorii 80m-CW-LOW.

Nedělní závod NZ 221

Výsledek: 41 QSO

OM Aktivita 06/2021

Výsledek: 55 QSO  *** Ročník 2021

Memoriál OK1WC - 210607

V jednom z vedlejších bytů rekonstruují jádro. Kravál přesně do půl osmé.  Na pásmu letní QRN. Přesto mě závod bavil. Téměř všechno šlo na první ťuknutí, dařilo se držet CQ kmitočet.

Deklarovaný výsledek: 88 QSO

Nedělní závod NZ 220

První etapa bylo výborná (25 QSO), v té druhé jsem po QSO volal výzvy celkem zbytečně.

Výsledek: 46 QSO

KV Provozní aktiv 06/2021

Pěkný závod i v horších podmínkách šíření. Při vyhledávání jsem byl několikrát svědkem situace, kdy na začátečníka jedoucího tempem cca 20 WPM, protistanice vysype kód tempem hodně přes 30 WPM, což vede ke zbytečnému opakování a tím zdržování. To je pro někoho opravdu takový problém zjistit si ve svém závodním software, případně ovládání TRXu, kde se ovládá rychlost? Nebo je to jiný problém? Lenost párkrát ťuknout do PG DWN ?  Pravda, třeba u QRP TRX YouKits HB1B je takové snížení rychlosti docela krkolomné, a během spojení naprosto nepoužitelné (přepnout se do nastavení rychlosti a pádlem tečky-čárky se mění rychlost), ale to asi nebude tento případ. Takže, pokud nechcete začátečníkům (kterých moc nemáme) znechutit závodění, zkuste se nad tím zamyslet.

Výsledek: 82 QSO